2019. gada vasaras futbola sezonas veikums

Drukāt

IMG 20190827 WA0002Aktīvu futbola vasaru aizvadījuši Grobiņas jaunie futbolisti. U13 vecuma komandai šogad nācās saskarties ar lieliem izaicinājumiem. Šī vecuma puišiem bērnība beigusies, jo no šī gada nācās spēlēt futbolu lielo vīru formātā 11 pret 11. Arī treneru štābā notika izmaiņas, darbā ar jauniešiem atgriežoties Mārtiņam Jaunskalžem. Tandēmā ar Artūru Blumbergu gada laikā izveidota komanda, kas var parādīt zobus jebkuram pretiniekam.

 

Komanda sāka Latvijas U13 čempionātu attīstības C grupā, vēl tikai iepazīstot lielo futbolu un viens otru, kā dēļ konkurentiem tika iedots neliels handikaps. Sezonas gaitā saspēlējoties un cītīgi trenējoties, veicās arvien labāk, un finišā kopā ar Liepājas komandu tika sasniegts vienāds punktu skaits. Komandas savstarpēji uzvarēja pa spēlei, bet labāka vārtu attiecība šajās spēlēs grobiņniekus atstāja 2.vietā.

Komandas izaugsmi veicināja nomentne Kuldīgā un dalība starptautiskā turnīrā Telšos. Grobiņniekiem pievienojušies spēlētāji no visa bijušā Liepājas rajona, un pat kuldīdznieki ir atzinuši šo kolektīvu par savējo.

U12 vecuma zēni gan palīdzēja gadu vecākiem, gan paši aizvada savu pēdējo sezonu futbolā 8x8. Kurzemes čempionāta elites grupā izcīnīta ierastā 3.vieta, kas gan nāca grūtāk nekā pērn. Pieredze gūta, un ar spēcīgiem pretiniekiem labi spēles aizvadītas starptautiskons turnīros Klaipēdā un Nīcā. Pēdējā iespēja pārspēt liepājniekus un ventspilniekus futbolā 8x8 komandai būs 5.oktobrī, kad norisināsies Kurzemes kauss. Bet jau pēc nedēļas šai komandai gaidāma debija futbolā 11 pret 11 starptautiskā turnīrā Ventspilī.

U11 vecuma futbolisti Grobiņā ir maz, tādēļ jāspēlē pie gadu vecākiem, vai jādraudzējas ar Aizputes un Vaiņodes futbolistiem. Darīts ir gan viens, gan otrs, un nepieciešamā spēļu pieredze sakrāta.

U10 vecuma komandai šogad neklājās viegli, jo komandā kopā cenšas spēlēt Grobiņas, Pāvilostas un Vērgales mazie futbolisti. Šajā vecumā pārvarēt lielus attālumus, dodoties uz kopīgiem treniņiem, nav viegli, tāpēc rezultāti nav spīdoši, bet viņiem viss vēl priekšā. Daži spēlētāji no šīs komandas kopā ar Vaiņodes puikām guva vērtīgu pieredzi starptautiskā turnīrā Telšos.

U9 un jaunāki futbolisti vēl tikai sper savus pirmos soļus futbolā, piedaloties sacensībās “Kurzemes Tūre”. Šajā vecumā vēl jāapgūst futbola ābece, kas jauno treneru Toma Guca un Emīla Knapša vadībā arī tiek darīts.

 

Treneris M. Jaunskalže