Vieglatlēti jauno sezonu iesāk veiksmīgi.

1Ar veiksmīgiem startiem taku skrējienos “Stirnubuks” Carnikavā, Tērvetē, Skrien Latvija pirmajā posmā Liepājā un Saldus atklātajās sacensībās skriešanas disciplīnās sporta skolas vieglatlēti uzsākuši jauno sezonu. Pirmie pārbaudījumi bija jāiztur Piejūras Stirnubukā, kas risinājās Carnikavā. Trase bija diezgan līdzena, bija arī jāskrien pa pilsētu, šoreiz izpalika bez milzīgiem kalniem, grūtības mazliet sagādāja piekrastes smiltis. Vislabāk šajā posmā veicās Līvai Skorejai, kura U18 grupā izcīnīja 5. vietu, septītais 144 dalībnieku konkurencē U12 grupā finišēja Valters Jonass , devīto un desmito vietu izcīnīja Ieva Pūpola un Madara Pūpola. Vēl labāko divdesmitniekā finišēja Sandra Stieģele, Daniels Lagzdiņš, Daniela Sova un Marta Ļaudama. Šis Stirnubuka posms pulcēja arī rekordlielu dalībnieku skaitu visu sacensību vēsturē- vairāk kā 4900 dalībnieku.

 

Tālāk jau devāmies tepat uz blakus esošo Liepāju, kur notika Skrien Latvija pirmais posms Liepājas pusmaratons, kur sporta skolas audzēkņi startēja 5,3 km un 10,6 km skrējienos. 5, 3 km distancē absolūtajā vērtējumā vīriešiem uzvarēja Artūrs Niklāvs Medveds, bet Madara Pūpola vecuma grupā STB ierindojās septītajā vietā. 10,6 km distancē startēja Līva Skoreja un Daniels Blumbahs. Līvai augstā ceturtā vieta SNJ grupā jaunietēm.

Aprīļa beigās jau devāmies uz Tērvetes dabas parku, lai aizvadītu jau otro Stirnubuka posmu, kas šoreiz bija daudz kalnaināks un sportistiem prasīja vairāk spēkus, turklāt gaisa temperatūra sasniedza +27 grādus. Arī šoreiz nevienam neizdevās iekļūt labāko trijniekā. Labāko sešiniekā finišēja Valters Jonass, Līva Skoreja, vēl starp 20 labākajiem savās vecuma grupā bija Madara Pūpola, Ieva Pūpola, Sandra Stieģele, Daniels Lagzdiņš, Reičela Rone, Sandris Salna, Kristers Salna. Izmēģinājām arī spēkus stadiona skrējienos, nākošajā dienā pēc Tērvetes devāmies uz Saldu, kur notika Saldus atklātās sacensības skriešanas disciplīnās 200 m, 400m, 800 m, 3000m un 5000 m distancēs. Šajās sacensībās Artūrs Niklāvs Medveds veica 5000 m distanci, praktiski bez konkurences apstākļos, jo startēja tikai vēl viens dalībnieks, uzrādīja rezultātu 15:09,84, kas ir Artūra personīgais rekords un uz šo brīdi arī sezonas labākais rezultāts Latvijā. Personīgais rekords arī Renātei Ausmanei 3000 m skrējienā 15:29,36 un izcīnīta 3. vieta. Līva Skoreja startēja 400 m 1:09,16 -3. vieta, un 800 m skrējienā 2:47,72 , kur bija vienīgā dalībniece U18 vecuma grupā. Megija Vilka 200 m-35:54, 400 m 1:22,87, un Jana Lamberte 200 m uzrādīja rezultātu 35,02.

 

Trenere Maija Pūpola